Waterjet
Waterjet to technologia wykorzystująca strumień wody pod wysokim ciśnieniem do precyzyjnego cięcia różnego rodzaju materiałów. Obróbka materiału prowadzona jest z wykorzystaniem komputera, który steruje procesem cięcia na podstawie projektu wykonanego w programie CAD. Technologia Waterjet ma wiele zalet, które odróżniają ją od innych technik cięcia.

l Waterjet
Waterjet to technologia wykorzystująca strumień wody pod wysokim ciśnieniem do precyzyjnego cięcia różnego rodzaju materiałów. Obróbka materiału prowadzona jest z wykorzystaniem komputera, który steruje procesem cięcia na podstawie projektu wykonanego w programie CAD. Technologia Waterjet ma wiele zalet, które odróżniają ją od innych technik cięcia.Dzięki Waterjet możemy ciąć  materiały o różnej grubości, w tym metal, plastik, szkło i ceramikę, pole robocze wynosi 150x300cm. Wykorzystanie tej technologii w produkcji elementów to możliwość wykonywania precyzyjnych cięć o dowolnym kształcie, z zachowaniem wysokiej jakości krawędzi ciętych oraz brakiem naprężeń wewnętrznych w wykonanych elementach.

Waterjet obrabia kamienie naturalne, mozaiki (pokrętne wzory posadzkowe), granity, marmury, piaskowce, płytki ceramiczne naścienne i podłogowe, płytki gresowe, płyty gipsowe, kafelki, stale konstrukcyjne, narzędziowe, specjalne (wszystkie rodzaje blach stalowych); aluminium i jego stopy, brąz, miedź, mosiądz, stopy wysokoniklowe, tytan, molibden; lustra, szkła – klejone, warstwowe, walcowane, pancerne; wata szklana i wełna mineralna; blachy platerowane, tworzywa sztuczne, kompozyty, tekstylia, żywice epoksydowe, gumy (np. poliamid, poliuretan); wszelkiego typu uszczelki i materiały cierne; deski, panele drzewne, sklejki, tektury, papier; wykładziny, pianki, gąbki. A wszystko w dowolnym kształcie i wedle projektu zleceniodawcy.
Cięcie przy pomocy wysokociśnieniowej wody cieszy się powodzeniem m. in. w przemyśle ciężkim, tekstylnym, szklarskim, papierniczym, drzewnym, elektronicznym, a nawet spożywczym, czy lotniczym. Technologia ta weszła na stałe w niemal każdą gałąź przemysłu również przez wzgląd ekonomiczny i ekologiczny, jest bezpieczna dla środowiska i wymaga małego nakładu energii.

 


© 2018 Wiga CNC.